Ak hľadáte riešenie na zlepšenie kvality vzduchu vo vašom interiéri, môžete sa inšpirovať niektorými z týchto populárnych rastlín.

Prvou možnosťou je Monstera, ktorá je známa svojimi veľkými, ozdobnými listami. Okrem toho je táto rastlina schopná absorbovať formaldehyd a benzén z ovzdušia, ktoré môžu byť prítomné v interiérových farbách, čistiacich prostriedkoch a podobne.

Ďalšou populárnou rastlinou s čistiacimi schopnosťami je Snake plant, Svokrine jazyky (Sansevieria), ktorá je veľmi odolná a ľahko udržateľná. Okrem toho je schopná absorbovať toxické látky ako benzén, formaldehyd a trichlór- etylén.

Pokiaľ hľadáte rastlinu, ktorá bude schopná pomôcť s vysušeným vzduchom, môže vás zaujať Areca Palma, Areka zlatolistá palma. Táto rastlina nielenže čistí ovzdušie od škodlivých látok, ale tiež produkuje veľa kyslíka, čím pomáha udržiavať vzduch vlhký.

V neposlednom rade tu máme aj rastlinu Dracéna, Dracaena, ktorá je pomerne jednoduchá na pestovanie a má schopnosť čistiť vzduch od benzénu, formaldehydu, trichlóretylénu a iných škodlivých látok.

Tieto izbové rastliny sú iba niektoré z mnohých možností, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť čisté a zdravé prostredie v interiéri. Ak hľadáte riešenie na zlepšenie kvality vzduchu, potom investícia do niektorých z týchto rastlín môže byť skvelým prvým krokom. V našom eshope so zelenými rastlinami nájdete mnoho druhov, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalé prostredie v vašom domove alebo kancelárii.

Ďalšie rastliny predstavíme v pokračovaní tohto článku.