Nové rastlinky pred zaradením do našej zelenej džungle najskôr dôkladne skontrolujeme a umyjeme vlažnou vodou, lístok po lístku. Presadíme do vhodnej pôdy, u nás to je mix rašelina, kokosový substrát a perlit. Calathea musaica má rada stále vlhký substrát, ale nerada stojí vo vode, takže kokosový substrát a perlit prevzdušnia rašelinu a môžeme rastlinku bezpečne, častejšie polievať. Po presadení rastlinu preventívne postriekame nímbovým olejom. Tento krok nemusíte robiť, keď napríklad dávate rastlinku na týždeň do karantény, alebo si ste istý, že rastlina je v poriadku. My tento krok opakujeme na všetkých našich rastlinkách s odstupom času. Celý návod a riedenie roztoku spíšeme na blog v nedeľu.
Následne už presadenú a ošetrenú rastlinku dáme do vhodného kvetináča. My nechávame plastový a vkladáme do keramického ozdobného, (ak chcete použiť terracotu, môžete sadiť už rovno doňho, tu by som ale odporučila na spodok dať drenážnu vrstvu, aby sa náhodou nestalo že bude calathea stáť dlhší čas vo vode ) ozdobný kvetináč volíme vždy o cca 2-3cm väčší.
Následne nájsť rastlinke správne miesto, našu sme dali do polotieňa, keďže calathea je veľmi citlivá na priame slnko ( na toto pozor aj pri presádzaní, ak náhodou presádzate rastlinky vonku, ja som sa raz neuvedomila a za 10min na slnku mi calatea orbifolia celá odkvecla. Rastlina to zvládla ale už nemala nikdy také pevne rovné stonky ako pred tým. )